Jak stworzyć stronę WordPress

Poradnik krok po kroku tworzenia strony www w WordPress

Marzysz o posiadaniu własnej strony internetowej, która nie tylko wyróżni Cię spośród innych, ale także pozwoli na realizację Twoich pasji czy celów biznesowych? Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, artystą czy blogerem WordPress oferuje wszechstronne narzędzia, dzięki którym stworzysz i dostosujesz witrynę do swoich potrzeb. W tym poradniku – jak stworzyć stronę WordPress, przejdziemy przez proces tworzenia strony internetowej krok po kroku.

WordPress, jako najpopularniejsza platforma do tworzenia stron internetowych, oferuje łatwość użytkowania nawet dla osób, które nie są specjalistami od kodowania. W tym przewodniku dowiesz się jak zakupić domenę, wybrać hosting, zainstalować WordPress, dostosować wygląd strony dzięki gotowym motywom, dodawać treści, a także optymalizować stronę dla lepszych wyników w wyszukiwarkach.

Spis treści

 1. Zakup domeny i hostingu
 2. Instalacja WordPress
 3. Zaloguj się do panelu WordPress
 4. Wybór Motywu
 5. Ustawienia WordPress-a
 6. Dodawanie treści
 7. Tworzenie menu nawigacyjnego
 8. Dodawanie wtyczek
 9. Regularne aktualizacje
 10. Jak stworzyć stronę WordPress – najczęściej zadawane pytania
 11. Jak stworzyć stronę WordPress – Podsumowanie

1

Zakup domeny i hostingu

 • Wybierz i zarejestruj domenę: Pierwszy krok w budowie swojej strony internetowej to wybór odpowiedniej domeny. Domena to adres internetowy, pod którym użytkownicy będą odnajdywali Twoją stronę (np. https://twojadomena.com). Właściwie dobrana nazwa domeny powinna być nie tylko łatwa do zapamiętania, ale również odzwierciedlać charakter treści, jakie zamierzasz udostępniać. Pamiętaj, że domena to wirtualna wizytówka Twojej marki w internecie.
 • Wybierz hosting: Po wyborze domeny, nadszedł czas na wybór hostingu. Hosting to miejsce, gdzie przechowywane są wszystkie pliki i dane Twojej strony. Hosting to kluczowy element, który wpływa na prędkość ładowania strony, dostępność online i ogólną wydajność. Wybierając dostawcę hostingu, zwróć uwagę na parametry takie jak przestrzeń dyskowa, przepustowość, obsługę klienta oraz ewentualne dodatkowe usługi oferowane przez określonego dostawcę. Jeśli zakupiłeś już domenę poprzez dostawcę hostingu, proces konfiguracji domeny zazwyczaj jest prosty. Wówczas w panelu serwera będziesz mógł łatwo dodać domenę, pod którą uruchomisz swoją stronę internetową.

2

Instalacja WordPress

Po pomyślnym zakupie domeny i hostingu, nadszedł czas na instalację WordPress-a – najpopularniejszego systemu zarządzania treścią (CMS) na świecie. Dzięki prostocie obsługi i ogromnej społeczności wspierającej, WordPress umożliwia nawet początkującym użytkownikom łatwe tworzenie i zarządzanie swoją stroną internetową.

Automatyczna instalacja WordPress-a

Większość dostawców hostingu oferuje automatyczną instalację systemu WordPress. Proces ten zwykle obejmuje kilka kroków:

 1. Zaloguj się do panelu sterowania: Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego swojego hostingu, znajdź sekcję związaną z aplikacjami lub instalatorami.
 2. Wybierz WordPress: W sekcji instalatora, znajdź WordPress wśród dostępnych aplikacji. Następnie wybierz go i przejdź do następnego etapu.
 3. Wybierz domenę: Jeśli masz więcej niż jedną domenę podpiętą do swojego konta hostingowego, wybierz tę, na której chcesz zainstalować WordPress.
 4. Konfiguracja podstawowa: Podczas instalacji będziesz musiał podać kilka podstawowych informacji, takich jak nazwa strony, login administratora, hasło i adres e-mail. Staraj się używać silnych haseł, aby zabezpieczyć swoją stronę.
 5. Zainstaluj WordPress: Kliknij przycisk instalacji i poczekaj na zakończenie procesu. Po zainstalowaniu otrzymasz informacje dotyczące logowania do panelu administracyjnego WordPress-a.

Ręczna instalacja WordPress-a

Jeśli z jakiegoś powodu automatyczna instalacja nie jest dostępna, możesz przeprowadzić ręczną instalację. W tym przypadku będziesz musiał wykonać kolejno kilka następujących po sobie czynności:

 1. Pobierz WordPress: Przejdź na oficjalną stronę WordPress-a i pobierz najnowszą wersję WordPress-a.
 2. Wgraj pliki na serwer: Przez klienta FTP wgraj pobrane pliki WordPress-a na serwer. Upewnij się, że są one umieszczone w głównym katalogu domeny.
 3. Stwórz bazę danych: Za pośrednictwem panelu administracyjnego hostingu utwórz bazę danych MySQL oraz użytkownika z odpowiednimi uprawnieniami.
 4. Skonfiguruj plik wp-config.php: W katalogu głównym domeny znajdziesz plik o nazwie wp-config-sample.php. Skopiuj go i nazwij wp-config.php, a następnie skonfiguruj dane dostępowe do bazy danych.
 5. Przejdź do instalacji: Otwórz przeglądarkę i wpisz adres swojej strony. Rozpocznie się proces instalacji, podczas którego musisz wprowadzić nazwę strony, dane administratora, itp.
 6. Zakończ instalację: Po pomyślnej konfiguracji, zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress-a.

3

Zaloguj się do panelu WordPress

Po pomyślnej instalacji WordPress-a, nadszedł czas, abyś mógł zalogować się do panelu administracyjnego i zacząć kształtować swoją stronę według własnych upodobań. Po zalogowaniu do panelu WordPress przed Twoimi oczami otworzą się drzwi do niekończących się możliwości tworzenia i zarządzania stroną internetową. Teraz, gdy masz pełen dostęp do panelu administracyjnego, możesz zacząć personalizować treści, dostosowywać wygląd i korzystać z różnorodnych narzędzi, które WordPress ma do zaoferowania.

Panel administratora WordPress
Panel administratora WordPress

Otwarcie Panelu Logowania

 1. Otwórz przeglądarkę: Uruchom przeglądarkę internetową (np. Chrome, Firefox, Safari).
 2. Wprowadź adres strony: W pasku adresu przeglądarki wpisz adres swojej strony poprzedzony „https://” (uprzednio aktywuj certyfikat SLL dla domeny na swoim serwerze). Następnie dodaj „/wp-admin” na końcu adresu (np. https://twojadomena.com/wp-admin).
 3. Enter: Naciśnij klawisz Enter lub kliknij na ikonę lupy, aby przejść do panelu logowania.

Dane logowania

 1. Wprowadź dane logowania: Na stronie logowania wprowadź dane, które podałeś podczas instalacji WordPress-a. Są to nazwa użytkownika lub adres e-mail oraz hasło.
 2. Zaloguj się: Kliknij przycisk „Zaloguj się”, aby uzyskać dostęp do panelu administracyjnego.

Panel administracyjny WordPress-a

Po poprawnym zalogowaniu, znajdziesz się w sercu swojej strony internetowej. Panel administracyjny WordPress-a jest intuicyjny i przyjazny użytkownikowi, zapewniając dostęp do wszystkich narzędzi niezbędnych do zarządzania treściami, wyglądem, a także funkcjonalnością Twojej witryny.

Nawigacja po panelu administracyjnym

W lewej kolumnie znajdziesz główne sekcje, m.in. takie jak „Posty”, „Strony”, „Wygląd”, „Wtyczki”, „Ustawienia”. Każda sekcja zawiera podkategorie, umożliwiające dokładne dostosowanie poszczególnych elementów strony.

Bezpieczeństwo danych logowania

Pamiętaj, że dane logowania do panelu administracyjnego to kluczowe informacje, którymi należy zarządzać bardzo ostrożnie. Staraj się używać silnych haseł, a także unikaj korzystania z domyślnych nazw użytkownika, takich jak „admin”, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej witryny.

4

Wybór motywu

Motyw dla strony na WordPress definiuje wygląd i funkcjonalności strony internetowej. Co więcej to on określa jak Twoja witryna będzie się prezentować na ekranie odwiedzających ją użytkowników. Wybierając motyw, warto zwrócić uwagę nie tylko na atrakcyjny wygląd, ale również na dostępność funkcji, które spełnią Twoje konkretne potrzeby.

Wybór motywu strony WordPress
Wybór motywu strony WordPress
 1. Przejście do sekcji motywów
  • Przejdź do sekcji „Wygląd”: Z menu po lewej stronie ekranu wybierz opcję „Wygląd”, a następnie przejdź do „Motywy”.
 2. Wybór motywu z repozytorium WordPress-a
  • Dodaj nowy motyw: Kliknij przycisk „Dodaj nowy motyw”, aby przeglądać i instalować motywy bezpośrednio z repozytorium WordPress-a.
  • Przeglądaj motywy: Przejrzyj dostępne motywy. Możesz filtrować je według różnych kategorii, takich jak „Najnowsze”, „Popularne” czy „Filtrowanie po funkcjach”.
  • Podgląd motywu: Kiedy znajdziesz motyw, który Cię interesuje, możesz go podglądnąć, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał na Twojej stronie.
  • Instaluj i aktywuj: Po wyborze motywu kliknij przycisk „Instaluj”, a następnie po instalacji, aktywuj go, aby zacząć korzystać z nowego wyglądu witryny.
 3. Dostosowanie motywu
  • Po aktywowaniu motywu, możemy dodatkowo dostosować wygląd strony do naszych potrzeb. W sekcji „Wygląd”, następnie „Dostosuj” znajdują się dodatkowe opcje umożliwiające modyfikację podstawowych ustawień motywu, takich jak kolory, czy możliwość dodania logo.

5

Ustawienia WordPress-a

Odpowiednie dostosowanie ustawień WordPress-a jest kluczowe dla skonfigurowania strony zgodnie z Twoimi preferencjami i potrzebami. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowe wskazówki dotyczące dostosowywania różnych ustawień.

Ustawienia WordPress-a
Ustawienia WordPress-a
 • Ogólne ustawienia: Przejdź do sekcji „Ustawienia”, a następnie z menu po lewej stronie ekranu wybierz opcję „Ogólne”.
  • Nazwa witryny: Określa nazwę Twojej strony, która będzie wyświetlana na pasku tytułowym przeglądarki.
  • Slogan: Krótki opis strony, który może towarzyszyć nazwie strony.
  • Adresy URL WordPress-a: Pola te służą do wprowadzenia podstawowych ustawień adresu URL strony. Najczęściej zawierają już domenę, pod którą został zainstalowany WordPress.
 • Ustawienia czytania: W sekcji „Ustawienia” z menu po lewej stronie ekranu wybierz „Czytanie”.
  • Strona główna: Wybierz, czy chcesz, aby strona główna wyświetlała ostatnie wpisy lub statyczną stronę.
  • Ilość wpisów do wyświetlenia: Określ, ile wpisów ma być wyświetlanych na stronie głównej.
 • Ustawienia dyskusji: W sekcji „Ustawienia” z menu po lewej stronie ekranu wybierz „Dyskusja”.
  • Zezwól na komentowanie: Wybierz, czy chcesz włączyć lub wyłączyć funkcję komentowania na stronie.
  • Moderacja komentarzy: Ustaw filtr komentarzy, które wymagają moderacji przed publikacją.
 • Ustawienia Mediów: W sekcji „Ustawienia” z menu po lewej stronie ekranu wybierz „Media”.
  • Rozmiar miniatury: Możesz zmienić domyślny rozmiar miniatury dla obrazów.
 • Ustawienia bezpośrednich odnośników: W sekcji „Ustawienia” z menu po lewej stronie ekranu wybierz „Bezpośrednie odnośniki”.
  • Struktura adresów URL: Dostosuj format adresów URL dla wpisów i stron.
 • Ustawienia prywatności: W sekcji „Ustawienia” wybierz „Prywatność”.
  • Strona polityki prywatności: Wybierz stronę, na której znajduje się polityka prywatności.
 • Inne ustawienia motywu: W zależności od używanego motywu, możesz mieć możliwość dostosowania dodatkowych opcji takich jak kolory, układ strony, nagłówki itp.

6

Dodawanie treści

Pierwotnie WordPress służył z powodzeniem jako system blogowy natomiast obecnie jest już na tyle rozbudowany, że umożliwia stworzenie niemal dowolnej strony www. Dzięki temu proces dodawania i publikowania nowej zawartości na stronie internetowej takiej jak artykuły, strony statyczne czy media jest szybki i intuicyjny. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na temat dodawania treści w WordPressie.

Dodawanie treści
Dodawanie treści

Nowy wpis

 • Przejdź do panelu WordPress-a i wybierz „Wpisy” -> „Utwórz wpis”.
 • Wypełnij tytuł wpisu w polu „Tytuł”.
 • Korzystaj z edytora Gutenberg, aby dodać treść, obrazy, multimedia itp.
 • Wybierz kategorie i dodaj tagi, aby uporządkować treści.
 • Dodaj obrazek wyróżniający.
 • Ustawienia publikacji pozwalają na zaplanowanie daty publikacji lub opublikowanie wpisu od razu.
 • Kliknij „Opublikuj”, aby opublikować wpis.

Nowa strona

 • Przejdź do „Strony” -> „Utwórz stronę”.
 • Wypełnij tytuł strony w polu „Tytuł”.
 • Dodaj treść przy użyciu edytora Gutenberg np.: nagłówki, paragrafy, obrazy, multimedia, tabele itp.
 • Kliknij „Opublikuj”, aby opublikować nową stronę.
Dodawanie nowego wpisu WordPress
Dodawanie nowego wpisu WordPress

Dodawanie mediów

 • Przejdź do „Mediów” -> „Dodaj nowy plik multimedialny” lub dodaj media bezpośrednio podczas tworzenia wpisu/strony.
 • Kliknij „Wybierz pliki” lub przeciągnij i upuść pliki na stronę.
 • Po przesłaniu plików, możesz dodać je do wpisów lub stron.

Formatowanie treści

 • Korzystaj z opcji edytora WordPress-a do formatowania tekstu, dodawania nagłówków, list, linków, itp.
 • Możesz urozmaicić treść strony dodając obrazy, galerie, filmy, tabele i inne elementy multimedialne, korzystając z opcji dostępnych w edytorze.

Zarządzanie kategoriami i tagami

 • Przejdź do „Posty” -> „Kategorie” lub „Tagi”, aby dodać nowe kategorie lub tagi.
 • Przypisuj kategorie i tagi podczas tworzenia wpisów, aby porządkować treści na stronie.

Przegląd i edycja treści

 • Przejdź do „Wpisy” lub „Strony” w panelu WordPress-a, aby przeglądać i zarządzać istniejącymi treściami.
 • Edytuj lub usuwaj wpisy/strony według potrzeb.

7

Tworzenie menu nawigacyjnego

Żadna dobra strona www nie obejdzie się bez intuicyjnej nawigacji. W WordPress możemy łatwo stworzyć menu nawigacyjne, które umożliwi użytkownikom sprawnie poruszać się po stronie internetowej. Poniżej znajdziesz rozpisane kolejne kroki zmierzające do utworzenia menu w WordPress.

Dodawanie menu w WordPress
Dodawanie menu w WordPress
 1. Przejdź do sekcji „Menu”
  • Przejdź do sekcji „Wygląd” i wybierz opcję „Menu”.
 2. Utwórz nowe menu
  • W obszarze „Utwórz nowe menu” wprowadź nazwę menu, na przykład „Menu główne” albo „Menu nawigacyjne”.
  • Kliknij przycisk „Utwórz menu”.
 3. Dodawanie elementów do menu
  • W lewej kolumnie znajdziesz różne typy elementów, takie jak strony, wpisy, linki niestandardowe itp.
  • Zaznacz te, które chcesz dodać do menu, a następnie kliknij przycisk „Dodaj do menu”.
 4. Kolejność i hierarchia
  • Przeciągnij i upuść elementy, aby zmienić ich kolejność.
  • Aby stworzyć podmenu, przeciągnij element poniżej i lekko przesuń go w prawo.
 5. Własne odnośniki
  • Jeśli chcesz dodać niestandardowy link, użyj opcji „Własne odnośniki” i wpisz adres URL oraz tekst linku.
 6. Ustawienia menu
  • W sekcji „Ustawienia menu” możesz wybrać lokalizację menu (w którym miejscu na stronie ma się wyświetlać) oraz wybór dodatkowych opcji zależnych od używanego motywu.
 7. Zapisz menu
  • Kiedy skończysz dodawać elementy i konfigurować ustawienia, kliknij przycisk „Zapisz menu”.

8

Dodawanie wtyczek

Wtyczki WordPress-a to narzędzia, które pozwalają rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej bez konieczności kodowania. Bez względu na to, czy chcesz zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek, dodać formularze kontaktowe czy stworzyć sklep internetowy, wtyczki są kluczowym elementem, które umożliwią dostosowanie strony do Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, aby starannie wybierać wtyczki zgodnie z funkcjonalnościami, jakich potrzebujesz, unikając nadmiernego obciążania witryny niepotrzebnymi dodatkami.

Dodawanie wtyczek w WordPress
Dodawanie wtyczek w WordPress
 • Przejście do sekcji wtyczek
  • Z lewego menu wybierz opcję „Wtyczki”.
 • Dodawanie wtyczek z repozytorium WordPress-a
  • Dodaj wtyczkę: Kliknij przycisk „Dodaj wtyczkę”.
  • Przeszukaj repozytorium: Przeszukaj repozytorium WordPress-a w poszukiwaniu odpowiedniej wtyczki. Możesz użyć filtra „Popularne” lub wpisać konkretną frazę w polu wyszukiwania.
  • Zainstaluj wtyczkę: Po znalezieniu interesującej wtyczki, kliknij „Zainstaluj”, a następnie „Włącz”, aby aktywować funkcje wtyczki.
 • Konfiguracja wtyczek
  • Po aktywacji wtyczki, często pojawia się nowa sekcja w menu WordPress-a związanego z funkcją dodanej wtyczki. W niektórych przypadkach wtyczki oferują również opcje konfiguracji bezpośrednio w sekcji „Wtyczki”.
 • Popularne wtyczki
  • Contact Form 7: Chcesz, aby użytkownicy mogli się z Tobą kontaktować bezpośrednio z Twojej strony za pośrednictwem formularza kontaktowego? Ta wtyczka jest dla Ciebie.
  • Yoast SEO: Wtyczka ułatwiająca zarządzanie optymalizacją SEO strony.
  • WooCommerce: Wtyczka dodająca funkcjonalność sklepu internetowego do Twojej strony www.

9

Regularne aktualizacje

Przeprowadzanie regularnych aktualizacji jest kluczowe dla zapewnienia nie tylko bezpieczeństwa, ale także utrzymania wydajności i aktualności treści na stronie internetowej. Zaniedbanie aktualizacji może prowadzić do problemów z bezpieczeństwem, błędów, a także utraty zainteresowania użytkowników. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby Twoja strona była cały czas „na czasie”.

 • Aktualizacje WordPress-a
  • WordPress: Regularnie sprawdzaj dostępność aktualizacji oprogramowania WordPress-a. Nowe wersje często zawierają poprawki bezpieczeństwa, usprawnienia oraz nowe funkcje.
  • Automatyczne aktualizacje: Możesz skonfigurować WordPress tak, aby automatycznie aktualizował się do najnowszej wersji, jednocześnie zwiększając jego bezpieczeństwo.
 • Aktualizacje motywów
  • Motyw WordPress-a: Jeśli używasz motywu innego niż domyślny upewnij się, że motyw jest zawsze aktualny. Aktualizacje motywów mogą poprawić wydajność, rozwiązywać błędy i dostarczać nowe funkcje.
 • Aktualizacje wtyczek
  • Wtyczki: Sprawdzaj regularnie dostępność aktualizacji dla wszystkich zainstalowanych wtyczek. Wtyczki często są aktualizowane w celu poprawy bezpieczeństwa i zgodności z najnowszymi wersjami WordPress-a.
  • Automatyczne aktualizacje wtyczek: Wiele wtyczek pozwala na automatyczne aktualizacje, co zwiększa bezpieczeństwo i wygodę.
 • Kopie zapasowe
  • Regularne kopie zapasowe: Przed przystąpieniem do aktualizacji zawsze wykonuj kopie zapasowe. W przypadku problemów podczas aktualizacji, możesz przywrócić działającą wcześniejszą wersję strony.
 • Aktualizacje treści
  • Dodawanie nowych treści: Regularne publikowanie nowych treści, takich jak wpisy blogowe czy aktualizacje sprawia, że zawartość strony jest aktualna, co jednocześnie wpływa na zaangażowanie użytkowników.
  • Modyfikacje i poprawki: Aktualizuj starsze treści, wprowadzaj nowości i dostosowuj informacje w zależności od bieżących potrzeb i zmian w branży.
 • Monitorowanie wydajności
  • Monitorowanie strony: Regularnie monitoruj wydajność strony przy użyciu narzędzi analitycznych. Analizuj obszary, które mogą wymagać optymalizacji.
  • Testowanie prędkości strony: Upewnij się, że strona ładuje się szybko, ponieważ ma to istotne znaczenie dla komfortu użytkownika i SEO.

10

Jak stworzyć stronę WordPress – najczęściej zadawane pytania

Czy WordPress jest darmowy?

Tak, WordPress jest dostępny za darmo do pobrania i używania. Darmowe korzystanie z podstawowej funkcjonalności WordPress-a obejmuje tworzenie i zarządzanie treściami, używanie różnych motywów oraz korzystanie z wielu dostępnych wtyczek. Jednak koszty mogą pojawić się w związku z zakupem domeny, hostingu, motywów premium czy płatnych wtyczek.

Czy WordPress jest trudny?

WordPress jest ogólnie uznawany za platformę przyjazną dla użytkownika, co oznacza, że ​​osoby nie posiadające zaawansowanej wiedzy technicznej bez przeszkód mogą skorzystać z niego do stworzenia i zarządzania stronami internetowymi. Tworzenie prostych stron, publikowanie treści, dodawanie zdjęć czy korzystanie z gotowych motywów i wtyczek jest stosunkowo łatwe. Interfejs administracyjny WordPress-a jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Jeśli jednak będziesz potrzebować dokładnie dostosować wygląd strony, zmieniać zaawansowane ustawienia motywów, lub utworzyć niestandardowe funkcje, możesz napotkać pewne trudności, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu. W takiej sytuacji możesz także poszerzyć swoją wiedzę z zakresu CSS, HTML, PHP lub oszczędzić czas i skorzystać z pomocy specjalistów.

Co można zrobić na WordPress?

WordPress umożliwia tworzenie różnych rodzajów stron internetowych. Oto kilka zastosowań:

 • Blogi: WordPress zaczynał jako platforma do blogowania i nadal jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia blogów. Zapewnia łatwe dodawanie nowych wpisów, zarządzanie kategoriami, tagami, komentarzami i wieloma innymi funkcjonalnościami związanymi z blogowaniem.
 • Strony firmowe: Świetnie sprawdzi się także do tworzenia stron firmowych. W ustawieniach motywu możesz dostosować wygląd, dodać opisy produktów/usług, informacje kontaktowe, a także wykorzystywać wtyczki do tworzenia formularzy.
 • Sklepy internetowe: Dzięki wtyczce WooCommerce, WordPress umożliwia tworzenie sklepów internetowych. Możesz dodawać produkty, zarządzać zamówieniami, korzystać z różnych metod wysyłki oraz płatności.
 • Portfolio: Dla artystów, projektantów, fotografów oraz pozostałych kreatywnych profesji, WordPress oferuje motywy i wtyczki umożliwiające stworzenie atrakcyjnego portfolio online.
 • Strony informacyjne: WordPress jest wykorzystywany przez wiele serwisów informacyjnych. System sprzyja intuicyjnej obsłudze w tym publikacji artykułów, korzystanie z kategorii i tagów, multimediów.
 • Rezerwacje: Dzięki dodatkowym wtyczkom, WordPress może służyć również do rezerwacji wizyt, umawiania spotkań czy sprzedaży biletów na wydarzenia.

Czy WordPress jest odpowiedni do sklepów internetowych?

Tak, WordPress jest często używany do tworzenia sklepów internetowych dzięki popularnej wtyczce WooCommerce. W ten sposób możesz łatwo dodawać produkty, zarządzać zamówieniami, a także korzystać z różnych opcji wysyłki oraz płatności. To potężne narzędzie do e-commerce, które otworzy przed Tobą szereg możliwości w rozwoju i skalowaniu biznesu.

Czy można zmieniać motyw WordPress-a po utworzeniu strony?

Tak, można zmieniać motyw w dowolnym momencie. Jednakże, należy pamiętać, że motywy różnią się między sobą i mogą mieć inne funkcje i ustawienia. W związku z tym może to wymagać dostosowania wyglądu po zmianie motywu. Dodatkowo, jeśli korzystasz z niestandardowych ustawień motywu poprzedniego, mogą one zostać utracone lub wymagać ponownej konfiguracji. Dlatego zaleca się wykonanie kopii zapasowej strony przed dokonaniem większych zmian, w tym przy zmianie motywu.

Czy można dostosować wygląd strony bez znajomości kodowania?

Tak, większość motywów WordPress-a oferuje opcje dostosowywania w panelu administracyjnym, które nie wymagają znajomości kodowania. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian, warto jednak posiadać podstawową wiedzę z zakresu CSS. W tym przypadku możesz opanować podstawowe deklaracje dotyczące zmian w wyglądzie strony z kursu CSS. Dodatkowo w panelu WordPress-a znajdziesz edytor motywów, który pozwala na edycję plików CSS bez konieczności korzystania z zewnętrznych narzędzi. Znajdziesz go w sekcji „Wygląd”, następnie „Edytor plików motywu” i kolejno wybierz plik CSS do edycji. Jednakże pamiętaj, że po aktualizacji motywu głównego uprzednio wprowadzone zmiany zostaną nadpisane. Jeśli jednak zamierzasz wprowadzać rozbudowane modyfikacje stwórz i pracuj na motywie potomnym. Ewentualnie możesz też dodać nowe deklaracje CSS w sekcji „Wygląd”, „Dostosuj” i „Dodatkowy CSS”.

11

Jak stworzyć stronę WordPress – Podsumowanie

Odkryj nieograniczone możliwości tworzenia własnej strony internetowej dzięki prostocie i wszechstronności systemu WordPress. Ponadto nie musisz posiadać wiedzy technicznej, bo z naszym poradnikiem – jak stworzyć stronę WordPress, możesz samodzielnie przygotować profesjonalną witrynę, odzwierciedlającą unikalny charakter Twojego projektu. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, dostępnym motywom i wtyczkom, masz pełną kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością strony. Zyskaj niezależność, a jednocześnie dostęp do zaawansowanych narzędzi SEO, bezpieczeństwa i analizy ruchu.


Jeśli jednak chcesz zaoszczędź swój czas, to zapraszamy do współpracy. Z pewnością zajmiemy się każdym aspektem technicznym i estetycznym witryny.